Co se skrývá za pojmem eko kůže

Kožený opasek z ekokůže neexistuje.

Je to protimluv. Ekokůže Vašeho koženého opasku není kůže. Někomu to nevadí, někdo je pobouřen, někdo si příště "kožený" opasek z ekokůže nekoupí. Ekokůže je pouze syntetický materiál. Jestliže chcete skutečný kožený opasek z kvalitní kůže s nápadem a přidanou hodnotou, podívejte se k nám.

Situace na trhu kožených opasků

Mnoho e shopů dnes nabízí kožené opasky a chlubí se, že opasek je zhotoven ze 100% eko kůže. Zákazníky tento pojem mate. V dobré vůli, že kupují kvalitní kožený pásek, navíc s přidanou hodnotou pod pojmem "eko", si nechají namluvit, že kupují kvalitu a navíc kožený pásek byl ekologicky vyroben nebo byl vyroben z kůže zvířat z ekologického zemědělství.

Jenomže "eko" není v tomto případě "eko" na jaké jsme zvyklí. Jsme obklopeni eko, bio, racio a všichni víme, co to znamená. Ale eko kůže (pro některé ekokůže) není ani zdaleka totéž co kůže.

Kožený opasek vyroben z eko kůže není koženým páskem. Je pouze páskem bez přívlastku kožený.

U potravin se matoucí názvy hlídají - špekáčky, Olomoucké tvarůžky, Choceňské pomazánkové máslo. Jistě si alespoň na jednu aféru vzpomenete. Taky zeměpisné označení jsou hlídané - Tuzemák už není Tuzemský rum, v Itálii mají DOP, DOC, Maďaři mají svůj Tokay. Snad ani dál nemusím pokračovat.

Ekokůže "kožených" opasků

Situace na trhu s kůží, koženými věcmi a koženými opasky je jiná. Představte si, že si chcete koupit luxusní kožený opasek, hledáte kožený pásek pro ženicha nebo ke společenské akci. Hledáte a narazíte na krásný opasek. Hezky nafocený, s perfektní sponou a za rozumnou cenu. V tabulce informací naleznete parametry opasku a jako materiál je zde zmíněna 100% ekokůže. Máte radost, že jste našly kožený pásek s perfektním vzhledem, vhodnými parametry a navíc z EKOKŮŽE.

Srdce by každému hned poskočilo. Dlouho neuvažujete a kožený opasek z ekokůže si koupíte. Pásek Vám přijde a vy ješte stále nic nepoznáte. Na první pohled pozná rozdíl mezi pravou kůží a ekokůží jen málo odborníků. Pásek nosíte a nosíte, ale po roce nebo i dřív zjistíte, že se začne loupat nebo praskat. Paragon od "koženého" pásku už ale nemáte a tak za chvíli jde do koše.


Další informace o ekokůži se dozvíte v článku

Co by jste měli vědět o ekokůži, když si kupujete kožený opasek.