Image nositele koženého opasku

Image nositele koženého opasku

Image je anglické slovo pro obraz. Slovo obraz můžeme pochopit jako obrázek, kopii skutečnosti. Jaký obraz lidé vytvářejí o sobě, je záležitostí jejich chování a způsobu sebeprezentace. Image to je v první řadě chování člověka, na tom záleží nejvíc. Oblečení sice vytváří první dojem, ale není pro image jediným faktorem. Lidé, co rádi nosí kožené zboží, mezi které patří i kožený pásek, mají pro jeho nošení různou motivaci, která vychází z jejich vnímání světa. Pro vaše pobavení jsme připravili pár úsměvných charakteristik, co snad nikoho neurazí.

Upozornění: tuto kapitolu o image nositele koženého opasku přeskočte, pokud jste osoba narcisticky založená nebo máte příliš citlivé ego.

Koženkář

Člověk, pro kterého je kůže cizí tak samozřejmá jako jeho vlastní. Nosí, většinou, černou koženou bundu, kožené kalhoty, kožené boty a kožený opasek. Celé jeho oblečení je černé jak uhel a pokud si vezme i černé brýle vypadá, jak hlavní hrdina z filmu Matrix. Moc nemluví, ale vždy respektuje lidi kolem sebe.

Motorkář

Kožená bunda a kožený pásek, vysoké kožené boty, někdy i kalhoty a hlavně silná motorka je doménou tohoto silného muže. Jeho kožený pásek je často ozdoben kovovými prvky a na kožené bundě má znak svého motorkářského klubu. Rád si dá pivo nebo pořádné chlapské žrádlo a nehledí na svou linii jako na svátost. Občas mluví sprostě a nebere si servítky, když chce něco vyjádřit. Vždy připraven pomoct a podržet kamaráda, když je ve srabu.

Šampónek

Páčo co snad nepodléhá gravitaci, mydlinky za ušima, teplý výraz, úzké boty a ještě užší kalhoty ve kterých má subtilní kožený pásek. Kluk, co má i s botama 65kg a neumí vzít do ruky nic těžšího než mobil. Nad jeho manuální zručností zlomil hůl jeho děd i otec. Navzdory občasnému výsměchu ze strany svého okolí, ví co chce a jde si za tím.

Pracant

Na svém koženém pásku má vždy zavěšen mobil nebo kapsičku s nožem či jinými kutilskými pomůckami. Vyzná se ve všem a do každé akce se pouští. Dokáže pomoct s výměnou kola osamělé řidičce. Je vstřícný a nemá boční úmysly. Jeho kožený pásek už s ním zažil pár let a stejně jako jeho kožené boty vypadá obnošeně. Věci si nekupuje dle módy, ale dle skutečné potřeby a často až potom, co ho k tomu donutí jeho ženský protějšek: To už nenoš. Vypadáš hrozně.

Frája

Frája je zastydlý šampónek, který si myslí, že důvtipným zakrýváním počínajících koutů zakryje svůj věk. Ve 35 se necítí na založení rodiny a nechce se vázat. Má pocit, že svým supr trupr moderním koženým páskem, slimfitkou a ultratenkým mobilem zlaté barvy dostane do kolen, koho si vzpomene. Z rozčarování se nenechá vyvést ani po opakovaném zjištění, že bělením zubů nedosáhne zuby bělejší než v reklamě a na jeho blbé vtípky už dvacítky neletí. Někteří z tohoto stadia nevyrostou nikdy.

Čudlík

Osobní váha do 120 kg už nestačí ke zvážení tohoto pána. Kožený pásek nutně potřebuje, ale šle mu vyhovují víc. Je labužníkem a užívá si jídla, i když ví, že by tolik neměl. V práci byl vždy úspěšný a rodina ho má ráda. Je dobrosrdečný ke všem a má velké srdce pro ty, které má rád.

Chlap

Řemen (jak nazývá svůj kožený opasek) je součástí jeho image stejně jako jeho auto. Je nohama na zemi, hlavou někdy v oblacích. Žije seriózním životem, a když je důvod, dokáže se i „naserióznit“. Zdravý hněv a zdravý rozum se u něj mísí. Má mozek i srdce na správném místě.