Jak se pozná pravá kůže

Rozpoznat pravou kůži od jejích napodobenin se stává se zdokonalujícími se technologiemi výroby umělých kůží čím dál složitější.

Výroba umělých kůží se zdokonalila natolik, že rozdíl ve vzhledu (ne však v kvalitě a stálosti)se stírá. Perfektně vypracovaná pravá kůže může být téměř na nerozeznání od té umělé a naopak.

opasek 3

 

Nejlepším a nejspolehlivějším prubířským kamenem je voda a oheň. 

Test ohněm

Pravá kůže na rozdíl od syntetické totiž jen tak nehoří. Přiložte hořící zapalovač a za 10 vteřin se syntetická kůže začne pěkně škvařit a puchřet, zatímco ta pravá ani neznačně smrdět.

Test vodou

Kápněte pár kapek vody na lícovou stranu kůže a ta pravá ji hned pojme a voda se vsákne. Na syntetické vám kapky vydrží stát docela dlouhou dobu. Tento test funguje jen z rubové strany, protože povrchová úprava lícové strany hydrofobno-hydrofilní vlastnosti stírá. 

 

Ale kdo by chtěl testovat svoje nové boty, tašku nebo opasek, jestli není náhodou vyroben z něčeho jiného, než je deklarován takto destruktivním způsobem?!

 

Ostatní parametry jako celkový vzhled, ohyb, struktura povrchu, palpační vlastnosti (omak) můžou být zavádějící a klamavé.

Kromě značky kůže na výrobku a referencí seriózního výrobce dnes nemá běžný uživatel moc možností, jak se přesvědčit. Zákazníci pak propadají nejistotě a ve snaze koupit si kvalitu, jsou ochotni zaplatit často až nesmyslné peníze.

I pravá kůže nemusí často znamenat výhru. Je mnoho druhů a typů kůží a jejich kvalita a cena se liší. Je to prostě věda a my se v ní vyznáme.

Naše kožené opasky dámské nebo pánské, tašky a náramky splňují ty nejvyšší standardy a snažíme se je nabízet za přijatelné a udržitelné ceny.  

 

opasek 1