Módní trendy v dámských kožených opascích

Parametry dámských kožených opasků

Dámský kožený pásek je mírně liší od pánského a to zejména svojí barvou, tloušťkou a konceptem spony.

 • barva dámského koženého opasku může být odvážnější, nebo může být dámský kožený pásek i vícebarevný. Dámský kožený pásek musí dámě barevně i stylově sedět k oblečení, takže dáma má vždy více bot a kožených pásků než pánové. Dáma si často vybírá svůj pásek tak aby ladil k bundě, botám nebo kabelce. Dámský kožený pásek nesmí dámě vadit při pohybu. Je moudré, když si dáma vybírá kožený pásek tak, aby ho mohla nosit u více příležitostí. Dámy často upřednostňují koženku, protože je levná a tak si za své peníze mohou pořídit více rozmanitých kousků, ale není to pravidlo. Dámský kožený pásek je po kabelkách a botech třetím nejvíc nakupovaným typem koženého zboží. Dívky a dámy co rády nosí džíny nepohrdnou ani unisexovým (česky: oboupohlavním) typem pásku, za který by se nestyděl ani kdejaký muž.
 • délka dámského koženého pásku je podstatně kratší než toho pánského. Dámy mívají pas do 100cm.
 • spona dámského pásku se nedá definovat. v sortimentu jsou pásky s miniaturní sponou do koktejlových šatů až po velmi výrazné spony na vlněné svetry nebo do džín. Shrnuto dámské kožené opasky mají spony hraničních rozměrů.
 • zdobení u dámských kožených opasků nebývá tak výrazné, protože dámský kožený pásek je sám ozdobou a není potřeba, aby byl zdobený.
 • dámský kožený pásekmá jedno specifikum – je jím tloušťka. Většina dámských kožených opasků je tenčích než ty pro pány. Starší typy dámských kožených opasků byly zevnitř pošity bílou jemnou kůží.

 

Dámské kožené opasky více podléhají módě a nezřídka nejsou ani obnošeny. Proto lze na internetu nalézt spousta inzerátů v kategorii dámských kožených opasků. Dnes už se těžko rozeznává, co je a co není trendy a tak si dnes každý dámský kožený opasek najde svoji majitelku.

Ladění oblečení je dnes docela věda. Většina dam preferuje boty a kabelku ve stejné barvě, co ale s páskem? Pro výběr dámského koženého opasku jako módního doplňku platí stejná pravidla jako pro každý jiný kus oblečení:

 1. dámský kožený opasek laďte do barvy kabelky a bot
 2. neberte si černý kožený opasek, pokud zbytek vašeho oblečení je bílé (to platí o jakékoli variantě)
 3. váš dámský kožený opasek nepoužívejte jako reflexní prvek (moc řvavé barvy na decentním oblečení)
 4. pokud si kupujete svůj první dámský kožený opasek (kožený pásek), vybírejte si spíše decentní barvy
 5. nekombinujte modré kalhoty a červený dámský kožený pásek nebo naopak
 6. pokud budete mít na sobě neutrální barvy (šedá, písková, krémová) můžete si dovolit i výraznější kožený pásek a dámskou kabelku
 7. využívejte své kožené opasky v celém jejich spektru. Lidé mají tendenci nosit to, co mají rádi, co se jim líbí. Buďte kreativní a objevujte kombinace. Nechte si svůj outfit zkontrolovat a okomentovat od své kamarádky. Třeba vám poradí a zamiluje se do Vaší kožené kabelky, pásku nebo dámského koženého náramku. Dámský kožený náramek je vítaným a málo známým doplňkem k dámskému koženému pásku. Když si jich pár koupíte, stanete se centrem pozornosti. Kožený náramek je něco nezvyklého a v módních trendech čeká na své znovuobjevení. V kombinaci s dámským koženým páskem budete nepřehlédnutelná.