Pásek do kalhot i sukně

Pásek do kalhot řeší muži i ženy, pásek do sukně řeší jen ženy a Skotové. Pro jednoduchost se budeme zabývat dvěma nejzásadnějšími parametry, které rozhodují, jestli a kam se opasek hodí: prvním je šířka a druhým je barva.

 

Šířka pásku

Opasky můžeme pomyslně rozdělit do několika šířek. Je dobrým zvykem uvažovat o šířce, současně s tím pro jaký účel opasek kupujeme.  

  • Pásek šíře do 3 cm

Opasek  užší než 3 cm je typicky dámský. Hodí se do kostýmkových sukní, kalhot a letních šatů. Různé šířky pak předurčí, jestli je opasek  modním doplňkem nebo má vykonávat I funkci “držení” kalhot či sukně.

709_kostymkovy-opasek-amanda--2634_opasek-do-kostymku-decent--4

  • Pásek šíře od 3 do 3,5cm

Jedná se o přechodovou šířku, do které spadají dámské džínové opasky, chlapecké opasky a pánské oblekové opasky. Chlapecké a pánské oblekové opasky musí mít zmiňovanou šířku bezpodmínečně. Dámské džínové mohou mít šířku 4cm.

475_zajimavy-opasek-kozeny-drown--1406_frank--1--pansky-oblekovy-pasek 

  • Pásek do šíře 4cm

Hlavní kategorie pánských a dámských džínových a volnočasových opasků.  Nejběžnější šířka, která v kombinací s tloušťkou kolem 4mm zabezpečí, že opasek se nikdy neprotrhne a pokud se ho budete chtít někdy zbavit, budou to důvody jako opotřebení , že se vám nelíbí, nebo že už vyšel z módy.

688-1_romanticky-opasek-lover--2529_temne-modry-opasek-allain--1

  • Pásek šíře od 4cm

Speciální kožené opasky ozdobné, sportovní, nebo historicko-tradiční. Běžné konfekční opasky se v šířce nad 4 cm nevyrábí z důvodu hmotnosti, nepohodlí (příliš široký) a vzhledem k běžným šířkám poutek u kalhot.

 

Barva

I když existují různá doporučení a názory, my se řídíme svými pravidly. Barva je vždy a zásadně otázkou vkusu a osobních preferencí. Barevné schéma doplňků a oblečení je výsostnou doménou každého zákazníka a i když například nedoporučujeme červený opasek do oblekových kalhot, je to jen naše doporučení a záleží jen na vás, jestli chcete“ dobrým mravům vyjít vstříc“, nebo se jim obloukem vyhnout.

Nejoblíbenějšími barvami jsou černá a hnědá.

172_pansky-pasek-kozeny-manhattan--1232_hnedy-pasek-bruce--1

Pokud hledáte originální nápaditý opasek, u nás si vyberete. Všechny kožené opasky od nás jsou ruční výroby. Na výběr máme z pánských i dámských kožených opasků.