Image nositelek kožených pásků

Dámská typologie :-)

Rybana

Ženy tohoto ražení jsou většinou přírodní typy s dlouhými nebarvenými vlasy. Dlouhé sukně, batikované šaty – to je jejich svět. Sekáče navštěvují už řadu let a vkus v -1 patře. Sice nenosí čelenku, ale její kožená kabelka pamatuje Marii Terezii, kožený opasek má jako relikvii po dědečkovi, co se na něm chtěl v mládí kvůli nešťastné lásce oběsit. Její skrytý potenciál objevíte, až když je vám špatně. Je empatická a povzbudí v každém trápení.

Rychloběžka

Rádoby managerka, co je sice každý den vypadá upraveně, kostýmek, blůza, boty moderní, kožený opasek od Gucciho ale domů jezdí do samotky. Manžel utekl s novějším modelem, děti se odstěhovaly a tak loví v mladších vodách. Občas si přivede nějakého zkrachovance nebo mladého šplhouna, ale stejně je její jedinou jistotou bývalý šéf. Na změnu života nepomýšlí, nevěděla by jak na to. Přesto touží po porozumění a v hloubi srdce po lásce a opravdovosti.

Matka pluku

Žena v domácnosti, co má všechny děti pod kontrolou. Desetiletým dcerám začíná shromažďovat výbavičku a opečovává manželovy spodky. Každý den luští letáky supermarketů a kupuje na internetových bazarech. Má profil na všech sociálních sítích a ráda se věnuje plnohodnotným diskuzím na mimino.cz nebo maminkydoma.cz. Ve skříni má cca 10 kožených pásku po babičce, 10 po manince, dva co si koupila a neplánuje si kupovat další, dokud je všechny na mateřské neunosí. Pro manžela je pokladem, pokud o sobě začne víc dbát, má šanci se stát ideální manželkou.

Lokna

Lokna není od slova polykat, jak by si kde kdo mohl myslet, ale slovo podobné kadeři nebo vlně. Dáma tohoto typu si totiž víc než na čemkoli jiném zakládá na svých vlasech. Kde pak kožený pásek, ten ji vůbec nezajímá! Není zákaznicí kožené galanterie. Hlavně pěkně nadělané vlasy a hodně makeupu, místo aby se sebou něco dělala, kupuje si chrom na hubnutí, activii pro zdravé bříško a bebe dobré ráno s cereáliemi. Její přístup má jednu výhodu – z času na čas si kožený pásek koupí protože ten, co si koupila před pár lety, se nějak scvrkl. Až pochopí, že musí žít aktivním životem a nesedět u romantických filmů nebo u vietnamského pedikéra bude z ní krásná a okouzlující žena.

Zdravá pětka

Rodina je u ní na prvním místě, kožený pásek na posledním. Chodí do práce a po ní má sraz s kamarádkou, nakoupí a doma se pustí do práce, takže než se děti vrátí, má uklizeno. Jedinou vadu co má je, že pravidelně manželovi zapomíná koupit pivo. Zato mu pravidelně kupuje oblečení a všechny kožené pásky, co kdy dostal, jsou od ní. Ideální polovička, pokud ale nehledáte intelektuálku.

 

Jestli tato kapitola o lidech, co si kupují kožené opasky splnila svůj účel a pobavila vás jsme rádi. Třeba jste v některé charakteristice našli tak trochu sebe nebo svého partnera, možná nikoli. Pokud pro Vás kožený pásek znamená něco jiného, nebo přestože nosíte kožený pásek, nespadáte ani trochu do žádné ze zmiňovaných charakteristik, jsme vlastně rádi. Svět by byl smutný a fádní, kdyby všichni nosili stejné kožené opasky a měli stejné pohnutky ke koupi.