Další materiálové varianty opasků

17. srpen 2016
autor článkuJozef Kasper

Další materiálové varianty opasků

Syntetické materiály při výrobě opasků skýtají větší variabilitu než klasické kožené opasky. Na syntetickou kůži můžete vytvořit prakticky jakýkoli vzor a ten mít samozřejmě na opasku. Druhá strana mince – životnost a samozřejmě pocit, že nosí náhražku, může mnoha zákazníkům vadit.

  • kovové opasky: Jsou módním doplňkem společenských šatů a nemají větší uplatnění pro pravidelné nošení. Kovový opasek (kovový pásek) nemusí být těžký. V dnešní době jsou některé slitiny lehčí než železo (mosaz, dural) a dají se využít při výrobě módních doplňků a opasků. Opasky s kovovým vzhledem (materiál je plast) využívají návrháři světových značek pro docílení image, ale nejsou tak v široké oblibě, jako kožené a syntetické opasky.
  • gumové opasky: Opasky vyrobené z přírodního nebo syntetického kaučuku tvoří jen malé procento opasků, přesto má svoje místo a svoje příznivce. Nevýhodou takových pásků je jejich natahování (guma je elastická). Aby se zamezilo přílišnému natahování, je často jako druhá složka použitý méně elastický materiál například kůže nebo bavlna.
  • látkové opasky: Od středověku jsou látkové opasky alternativou kožených opasků. Nelze na ně nahlížet pouze jako na nějakou levnější či méně atraktivní náhradu. Mají své místo zejména v dámské módě a v pánské ležérní módě. Kvalitní a módní látkový pásek je často cenově na stejné úrovni jako kožený pásek. Jako alternativa je neodmyslitelnou součástí šatníku každého milovníka kožených opasků.
  • kombinované opasky: Jedná se především o kombinaci kov-kůže, kov – dřevo, látka – kůže a jiné. Jsou vytvářeny, většinou na zakázku, uměleckými brašnáři a výrobci kožených pásků. Mají svoji uměleckou hodnotu a na ní staví svoji jedinečnost.

Marcela před 4 měsíci
  • Vše proběhlo, tak jak bylo slíbeno dle zadání.
karla před 4 měsíci

Kupovala jsem jako dárek, rychlost, vstřícnost, hlavně skvělé rady.

Jedinečnost a originalita Doprava zdarma nad 2 000 Kč Odesíláme do 3 pracovních dnů Dárkové balení